Nieuwbouw ontwerpen met energieneutrale installaties

Hoe ontwerp je bij BENG of NOM-woningen de complete installatie, en realiseer je een zo gunstig mogelijke samenhang tussen de apparaten? Kunnen de warmtepomp, de bufferboiler, de zonneboiler en de wtw-installatie optimaal op elkaar worden afgesteld en waar moet je dan bij het ontwerp rekening mee houden? Deskundigen uit verschillende disciplines leggen aan de hand van veel praktische voorbeelden uit hoe dit in zijn werk gaat.

Sprekers bij dit webinar:
Matthijs Westerhof (Vaillant/AWB) legt uit wat de afwegingen zijn bij het engineeren met warmtepompen, boilers, buffervaten etcetera en hoe zich dat verhoudt tot andere installaties;
Jerôme Corba (Zehnder) vertelt over wtw-installaties en hoe die rekening houden met de complete energiehuishouding van een gebouw en over hoe Vaillant en Zehnder samenwerken aan zo’n opdracht;
Marco Nekeman (Invent Advies) over het ontwerpen van het gebouw ‘vanuit de installatie’ en volgens BENG-normen en welke keuzes daarbij gemaakt moeten worden.


Bekijk het webinar "Nieuwbouw ontwerpen met energieneutrale installaties"


Sprekers




Andere webinars die u mogelijk interessant vindt

  • Gratis

Dit webinar is mogelijk gemaakt door

Neem live deel aan deze webinars

Webinar agenda